INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Instagram po ndërton një aplikacion të pavarur për blerje

Instagram po ndërton një aplikacion të pavarur për blerje

Publikuar më: 10:00 05-09-2018

Instagram po punon për një aplikacion të ri të pavarur për blerje, Aplikacioni mund të quhet Shopping IG - do t'i lejojë përdoruesit të shfletojnë koleksionet e mallrave nga tregtarët që ndjekin dhe t'i blejnë ato direkt në kuadër të aplikacionit. Instagram nuk pranoi të komentojë rreth çështjes.

Instagram Banner

Nuk dihet kur aplikacioni do të hidhet në treg sepse zhvillimi i tij është ende në vazhdim dhe mund të anullohet para se të prezantohet. Por burimet e njohura me zhvillimin e tij thonë se Instagram beson se është pozicionuar mirë për të bërë një zgjerim të madh në tregtinë elektronike.

Më shumë se 25 milionë biznese tashmë kanë llogari Instagram, dhe 2 milionë prej tyre janë reklamues, tha Shefi i Operimit të Sheriatit Sheryl Sandberg në thirrjen më të fundit të fitimeve të kompanisë. Katër në pesë përdorues të Instagram ndjekin të paktën një biznes. Krijimi i një aplikacioni të pavarur do të lejonte kompaninë të ofrojë një "shtëpi" të përkushtuar për një aktivitet gjithnjë e më të popullarizuar në Instagram ndërkoh që zgjeron gjithashtu mundësitë për të ardhurat.

Me kalimin e kohës, Facebook mund të prezantojë më shumë mjete për tregtarët që po ndërtojnë bizneset e tyre në Instagram, duke sfiduar drejtpërsëdrejti platformat e tregtisë si Shopify, sipas një personi të njohur me mendimin e kompanisë. Shumica e bizneseve online kanë nevojë për një account në Instagram tashmë.

Article Logic
Execution time: 0.0034549236297607