INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Parakaloi gabim dhe përplasi një familje, një person vdes, 4 të tjerë plagosen

Parakaloi gabim dhe përplasi një familje, një person vdes, 4 të tjerë plagosen

Publikuar më: 09:11 16-09-2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur në afërsi të fshatit Leshnicë, ku një person humbi jetën dhe 4 të tjerë u plagosën. Të gjithë ishin nga e njëjta familje.

Policia e Korçës ka vënë në pranga Daniel Hykën, i cili dyshohet se është shkaktari i aksidentit.
Sipas sqarimeve paraprake të policisë, dyshohet se Daniel Hyka ka bërë parakalim të gabuar dhe për pasojë është përplasur me mjetin tip “Golf”, ku udhëtonte familja me 5 anëtarë nga Kamza.
Nga aksidenti mbeti i vdekur drejtuesi i mjetit, shtetasi Agron Qamo dhe u plagosën 4 te tjerë, mes tyre edhe vetë Hyka.
Një prej të plagosurve rëndë është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0099599361419678
    array(1) { ["section"]=> string(83) "parakaloi-gabim-dhe-perplasi-nje-familje-nje-person-vdes-4-te-tjere-plagosen-102209" }