INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Messenger sjell Updatin që të gjithë po prisnim

Messenger sjell Updatin që të gjithë po prisnim

Publikuar më: 11:35 24-10-2018

Facebook po nxjerr një version të ri të Messenger që sot po përpiqet të kthejë fokusin në bisedat tuaja. Pas viteve të fokusuar në lojëra, aplikacione dhe opsione të tjera, kompania është duke sjellë Messenger përsëri në bazat e saj . Ndërsa të gjitha këto widget shtesë janë ende të pranishme në aplikacion, ato janë fshehur më së shumti në vende ku mund t'i injoroni me lehte. Messengeri ri promovon në tërësi një kthim në një kohë kur aplikacioni ishte i pari dhe mbi te gjitha i dobishem.Vjen tani me nje version te ri,nje design me te thjeshte dhe te qarte.

"Messenger është me të vërtetë i fuqishëm", thotë David Breger, një menaxher i ketij aplikacioni.  Breger flet për versionin e vjetër të aplikacionit, dhe tregon se nuk ishte fort i kenaqur me ate version dhe sa i komplikuar ishte shnderruar.

Instagram Banner

Kishte tab për lojëra, për njerëzit dhe për bizneset. Kishte skeda për miqtë tuaj të cilët aktualisht e kishin hapur aplikacionin, për grupet e juaja dhe për thirrjet e telefonatave . Butoni për fillimin e një mesazhi të ri ishte bërë një shesh i vogël pranë shiritit të kërkimit, ndërsa butoni kryesor më ishte rezervuar për të shkrepur fotografi dhe video.

© insmart.al

Capture.JPG

 

Article Logic
Execution time: 0.0036079883575439