INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mbanin të mbyllur në kushte çnjerëzore 12 fëmijët, sa dënohen prindërit përbindësh... [FOTO]

Mbanin të mbyllur në kushte çnjerëzore 12 fëmijët, sa dënohen prindërit përbindësh... [FOTO]

Publikuar më: 10:46 21-04-2019

Dy prindër në Shtete të Bashkuara të Amerikës u dënuan me burgim të përjetshëm pasi u shpallën fajtorë për torturë dhe rrëmbim të 12 fëmijëve të tyre, të cilët jetonin prej vitesh në kushte çnjerëzore.

Janë dënuar me burgim të përjetshëm David e Louise Turpin, prindërit – përbindësh në Los Angeles. Ata mbanin prej vitesh të mbyllur në kushte cnjerëzore 12 fëmijët e tyre, të lidhur pas shtratit, të kequshqyer, pa u larë.

Ata nuk luanin nuk shkonin në shkollë.

Dy nga fëmijët  ishin të pranishëm në sallën e gjyqit dhe akuzuan prindërit e tyre se u kishin vjedhur jetën. Të dy prindërit u kërkuan falje fëmijëve duke u thënë se ishin nisur nga qëllime të mira.

Të dy të dënuarit u zbuluan kur një prej vajzave, 17 vjeç, arriti të largohej nga shtëpia duke dhënë alarmin tek forcat e rendit.

pp444.PNG

ppp2.PNG

Article Logic
Execution time: 0.004209041595459