INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
SHBA trajnon oficerët shqiptarë! U mëson taktikat që përdorin kontrabandistët [FOTO]

SHBA trajnon oficerët shqiptarë! U mëson taktikat që përdorin kontrabandistët [FOTO]

Publikuar më: 11:45 07-04-2019

Ambasada e Shteteve të Bashkuara, nëpërmjet Zyrës për Kontrollin e Eksportit dhe Sigurinë e Kufijve (EXBS), financuan një trajnim për 24 oficerë policie mbi ndalimin e automjeteve të pasagjerëve.

“Trajnimi u mësoi pjesëmarrësve taktikat e përdorura më shpesh nga kontrabandistët për modifikimin e automjeteve” shkruhet në njoftimin e ambasadës.

Sipas ambasadës, njohja me këto taktika do t’i ndihmojë punonjësit e policisë kufitare të kapin kontrabandistët në mënyrë më efikase.

4.PNG

3.PNG

2.PNG

1.PNG

Article Logic
Execution time: 0.0033299922943115