INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kur se kemi e duam, kur e kemi se duam! E kemi fjalën për VAPËN, a do ikë ajo? Mësojeni...

Kur se kemi e duam, kur e kemi se duam! E kemi fjalën për VAPËN, a do ikë ajo? Mësojeni...

Publikuar më: 09:23 17-06-2019

Fundjava përvëluese do t’i lerë vendin një jave me mot më të freskët. Sinoptikanët parashikojnë se duke filluar nga dita e sotme do të ketë ulje të ndjeshme të temperaturave. Ndërsa në disa zona priten reshje.

RESHJET
Sot në përgjithësi, nuk priten reshje masive. Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre, kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT
Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
-në bregdet: 20 / 29 °C
-në vendet e ulëta: 21 / 30 °C
-në vendet malore: 15 / 25 °C

ERA
Era do të vijojë të fryjë e lehtë deri mesatare.

Article Logic
Execution time: 0.0027940273284912