INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kubi Rubik që zgjidhet vet

Kubi Rubik që zgjidhet vet

Publikuar më: 12:54 26-09-2018

Ky kub robotik Rubik është produkt i një krijuesi japonez i cili ka dokumentuar shumë nga projektet dhe krijimet e tij në kanalin e tij YouTube. Behet fjale per nje kub Rubik inteligjent i cili zgjidhet ne menyre automatike ne momentin që e e lëshon nga dora.

Instagram Banner

"Sa më shumë që unë dua të besoj se kjo është imagjinate e një fantazi, vetë-zgjidhja e Cube Rubik është një projekt që ka marre vite me rradhe dhe pune te jashtezakonshme"eshte shprehur krijuesi i ketij roboti.Kubiku, i cili tani është i njëjti dimension si një standard i kubit Rubik, fillimisht filloi shumë më i madh .
Është mbresëlënëse që ai e mori atë në madhësinë që është tani, sepse kubiku fsheh tela,qark te elektronikës dhe bateri.

Article Logic
Execution time: 0.0033338069915771