INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kina mbyll 4000 website. Zbuloni pse

Kina mbyll 4000 website. Zbuloni pse

Publikuar më: 13:01 26-09-2018

Kina ka mbyllur mijëra faqe interneti dhe llogari te ndryshme në internet pas një fushate tre mujore kundër përmbajtjeve "të dëmshme", njoftoi agjensia shtetërore e lajmeve ne Kinë.
Përmbajtja, në 4,000 vende, përfshinte shkeljet e të drejtës së autorit dhe përhapjen e materialeve me "vlera të pahijshme, vulgaritet apo obscenencë", tha agjenisa.

Instagram Banner

Kina kontrollon fort cdo veprim te internet të vendit dhe mesa duket spastrimi gjithashtu ka pasur për qëllim platformat që ofrojnë libra falas.
Objektivat e mëparshme kanë përfshirë aplikacionet e lotarisë dhe materialeve që përmbajnë përmbajtje pornografike ose të dhunshme.

Më shumë në këtë kategori: « Ja një tjetër update nga Instagram
»
Article Logic
Execution time: 0.0025510787963867