INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Fujifilm prezanton kamerën e parë Instax me opsionin video

Fujifilm prezanton kamerën e parë Instax me opsionin video

Publikuar më: 16:43 25-09-2018

Fujifilm po prezanton kamerën e dytë të çastit e clia eshte hibride dhe vjen me një opsion që mund të tingëllojë shumë jashtë linjës së saj .Behet fjale per opsionin video. Modeli i ri, Instax SQ20, është në gjendje të kapë videoklipe deri në 15 sekonda.SQ20 përdor këto video klipe për të krijuar efekte të reja foto, të cilat pastaj mund të editoni dhe ti printoni direkt nga kamera. Pra ky opsion eshte i ngjashem si opsioni "Live camera" tek iPhone.
Këto janë kryesisht karakteristikat e vetme të reja . Për fat të keq, kamera përfshin një downgrade: një sensor më i vogël, nga 1/4-inch në SQ10 në 1/5-inch në SQ20. Lentja duket të jetë e njëjtë, me një aperturë f / 2.4, por sensori më i vogël do të thotë se nuk është me një fushë të gjerë shikimi si më parë.

Instagram Banner

Megjithatë, duke shtuar një funksion të zmadhimit digjital, duke ju lejuar të afroni në 4x, eshte opsioni i parë e zmadhimit që është bërë për një kamerë Instax.
Kamera do të dalë në shitje më 20 tetor por çmimi ende nuk është shpallur. SQ10 filloi fillimisht për 280 dollarë, por tani është në dispozicion për më pak se 200 dollarë. Ju gjithashtu do të duhet të blini shumë paketa filmike të çastit, të cilat kushtojnë 15 dollarë për 10 fletë.

Article Logic
Execution time: 0.0034091472625732