INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Porche ndalon prodhimin e makinave me naftë

Porche ndalon prodhimin e makinave me naftë

Publikuar më: 16:35 25-09-2018

Porsche thotë se po del nga biznesi i naftës - për me mirë. Në një deklaratë , ajo shpjegon se në mes të kërkesës në rënie për automjetet me naftë dhe një interes në rritje për hibridet, ai "ka vendosur të mos ofrojë më makina në dizel në të ardhmen".Vitin e kaluar, kompania zbuloi SUV 2019 Cayenne, e cila në mënyrë të dukshme mungonte në një version nafte, dhe më pas zbuloi një model hibrid të updatuar.

Instagram Banner

Dëshira e Porsche për të vënë kete gje ne zbatim sipas saj ka kuptim: industria e automobilave po shkon gjithnjë e më shumë në një të ardhme në të cilën udhetojme me automjete elektrike dhe hibride.Kompania gjithashtu nuk ka shitur automjete me naftë në tregun amerikan që nga viti 2015. Pas kësaj tërheqjeje, Porsche vendosi të ndalë prodhimin në motorët e saj me naftë.Në atë kohë, dukej se thjesht po ndalonte prodhimin, por njoftimi i Porche tregon se është vendosur te mos prodhoje me makina me nafte.

Article Logic
Execution time: 0.0036830902099609