INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
A e dini cfarë është Google Sky?

A e dini cfarë është Google Sky?

Publikuar më: 14:37 24-09-2018

Udhëtimi drejt yjeve nuk ka qenë kurrë më i lehtë
Për t'ju ndihmuar të eksploroni largësitë e universit tonë, Google eshte bashkuar me astronomë nga observatorët më të mëdhenj në botë për t'ju sjellë një pamje të re të universit . Duke përdorur Google SKy ky mjet ofron një mënyrë emocionuese për të shfletuar dhe eksploruar galaxin. Ju mund të gjeni pozicionet e planetet dhe yjet në qiell dhe madje shikoni lindjen e galaksive të largëta siç shihet nga Teleskopi Hapësinor Hubble.

Instagram Banner
"Ne jemi veçanërisht të ngazëllyer për aftësinë për të parë universin në gjatësi vale të ndryshme, për të parë se si do të dukej nëse sytë tanë punonin në rrezet x ose infra të kuqe. Ndërsa shqyrtoni këto shtresa të reja, luani me transparencë për të përzier në mes të gjatësisë së valëve të ndryshme dhe shihni se sa pjesë të ndryshme të universit ndizet në gjatësi vale të ndryshme" Shprehet Google.

Nëse jeni të interesuar për atë që po ndodh në qiell sonte ose gjatë muajve të ardhshëm, atëherë shikoni podkanet nga Toka dhe Qielli ose kërkoni për pozicionin e planetit tuaj të preferuar.

Article Logic
Execution time: 0.0031800270080566