INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Karikuesja e re me wireless AirPower vjen së shpejti nga Apple

Karikuesja e re me wireless AirPower vjen së shpejti nga Apple

Publikuar më: 13:35 14-01-2019
Karikuesi Mat me wireless i Apple AirPower mund të jetë në prodhim, nëse do t'u besojmë thashethemeve. Fjala vjen nëpërmjet një lajmi nga ChargerLAB (nëpërmjet MacRumors), që thotë se është mësuar nga një "burim i besueshëm" që Apple ka filluar të prodhojë karikuesin Mat me wireless për të cilin kishim pritur gjatë. Nëse është e vërtetë, kjo mund të nënkuptojë që produkti i vonuar mund të arrijë në duart e konsumatorëve shumë shpejtë. Apple njoftoi në shtator të 2017 se po paraqiste kapacitetet e karikuesir me wireless për iPhone 8 dhe iPhone X dhe thanë se karikuesi me wireless nuk do të ngarkonte vetëm iPhone, por Apple Watch dhe AirPods. Në atë kohë, Apple nuk shpalli një çmim - vetëm se pritej diku në 2018. Kjo padyshim nuk ndodhi: kishte zëra se pajisja do të prezantohej në mars të 2018, por kjo datë erdhi dhe kaloi dhe Apple nuk tha asgjë për pajisjen në asnjë nga ngjarjet kryesore të njoftimit që nga ajo shpallje e parë. Në qershor të vitit 2018, dolën thashethemet se Apple kishte probleme teknike me pajisjen, kryesisht se ajo kishte mbinxehje për shkak të kompleksitetit të kërkesës për të ngarkuar tre pajisje të ndryshme në të njëjtën kohë. Kohët e fundit, analistët parashikuan që Apple do të shpresonte që pajisja të dalë nga konsumatorët në fund të vitit 2018 ose në fillim të vitit 2019. Apple thuhet gjithashtu se po lëshon një version të përditësuar të AirPod-it të saj diku këtë vit. MacRumors vuri në dukje se ka pasur raporte që Apple i ka kapërcyer sfidat teknike me të cilat u përball me pajisjen. Nëse ajo që ChargerLAB thotë është e saktë, kjo do të thotë se ne do të shohim më shumë rreth tyre në të ardhmen e afërt. Njoftimet në faqe thonë se pajisjet janë duke u prodhuar në Luxshare Precision, e cila tashmë prodhon AirPods të Apple. MacRumors përktheu një screenshot të bisedës WeChat të ChargerLAB, në të cilën burimi i faqes pret që pajisja të lançohet së shpejti. Por duke pasur parasysh historinë e ngarkimit të vonesave dhe sfidave teknike, ndoshta është më mirë që të mos shpresojmë shumë .
Article Logic
Execution time: 0.0051219463348389