INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Google na suprizon me këtë ulje çmimesh

Google na suprizon me këtë ulje çmimesh

Publikuar më: 14:38 14-01-2019

Nuk ka asgjë të ngjashme me Audio Chromecast të Google-it - një disk i vogël që ju lejon të futni muzikë me wireless, madje edhe krijoni konfigurime audio në shumë dhoma, thjesht mbyllni linjën 3.5mm të saj dhe shtoni disa energji mbi mikro USB. Dhe kjo është arsyeja pse është një turp i tillë që Google po ndërpret dongle sot. Kompania bëri këtë deklaratë: Portofoli i produkteve tona vazhdon të zhvillohet dhe tani kemi një shumëllojshmëri produktesh për përdoruesit që të gëzojnë audio. Për këtë arsye ne kemi ndërprerë prodhimin e produkteve tona Chromecast Audio. Ne do të vazhdojmë të ofrojmë mbështetje për pajisjet audio të Chromecast, kështu që përdoruesit mund të vazhdojnë të shijojnë muzikën e tyre dhe më shumë. Ajo që e bën më tragjike është se ndryshe nga Amazon, Google nuk ka një alternativë që do të bëjë të njëjtën gjë. Ndërsa Amazon Echo Dot, shpesh në shitje për $ 30, ka një linjë 3.5mm për të nxjerrë audio dhe për të marrë komandat e ndihmës suaj zanore, zakonisht Google Home Mini nuk përputhet me çmimin. Nëse duhej të hamendësojmë, Google e ngre Chromecast Audio sepse është duke u rifreskuar Google Home Mini me 3.5mm. Por pastaj përsëri, Google nuk duket se i pëlqen shumë kufjet këto ditë. Pavarësisht se sa armiqësor dhe i kotë është vendimi i përdoruesit dhe është që të hiqet fikja e kufjeve, ata kanë rënë në favor të gjithë industrisë. Lajm i mirë është se ende mund të gjesh Chromecast Audio sot dhe për një çmim shumë atraktiv: $ 15 (zakonisht $ 35). Këtu është në Google, dhe duket sikur shumica e shitësve më të mëdhenj online (përveç Amazon, natyrisht) ende kanë aksione.

Article Logic
Execution time: 0.0034379959106445