INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kanadaja nën akull, kur ngrin Niagara [FOTO]

Kanadaja nën akull, kur ngrin Niagara [FOTO]

Publikuar më: 12:31 30-12-2017

Një prej shteteve që është përfshirë nga moti tejet i acartë është Kanadaja.

Në zonat më të thella i ftohti polar ka prekur vlerat ekstreme të termometrit duke shënuar temperatura nën minus 40 gradë celcius.

Dhe një ujvara e famshme Niagara ka rënë nën pushtetin e ngricës duke na dhuruar pamje me të vërtetë spektakolare.

Ndonëse Kanadaja është një shtet i ftohtë një dimër të tillë nuk e ka parë që prej vitit 1993.

6.jpg

4.jpg

 

3.jpg

2.jpg

1.jpg

 

Article Logic
Execution time: 0.0035531520843506