INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kam shkuar për të eksploruar Shqipërinë dhe kjo është arsyeja pse do të shkoj përsëri dhe përsëri [FOTO]

Kam shkuar për të eksploruar Shqipërinë dhe kjo është arsyeja pse do të shkoj përsëri dhe përsëri [FOTO]

Publikuar më: 14:52 21-02-2018
Një tjetër artikull i është dedikuar Shqipërisë sonë të bukur.
Shqipëria, ky vend i vogël që ndodhet në gadishullin e Ballkanit, ku dikur askush nuk e kishte idenë se ku ndodhej.
Pasi  u përmbys regjimi komunist që zgjati për gati pesë dekada, e mbanin vendin të izoluar  nga pjesa tjetër e botës. Më në fund është duke marrë vendin e merituar në hartën globale të turizmit.
Vija bregdetare përfshin detin Adriatik dhe Jon, ku në veri  mbizotëron turizmi malor. Kjo është një ndër arsyet, pse Shqipëria po preferohet sidomos edhe nga  kërkuesit e aventurës.
Një vend perfekt  për ata që janë tifozë të festave të bukura, me një gamë të gjerë të ofertave për ata që dashurojnë plazhet me rërë dhe gurë.
Gjithashtu, ofron vende fantastike edhe për ata që duan  hiking, rafting dhe eksplorimin e kanioneve. Këto  janë vetëm disa nga aktivitetet që do të shtojnë  adrenalinën tuaj. Por mjaft me fjalë, pasi  fotot do e pasqyrojnë edhe më shumë bukurinë e vendeve në Shqipëri.
 
1. Të notuarit gjatë dimrit në burimet termike të Përmetit
 
2. Plazhet  me shpella, Shqipëria Jugore
 
 
3. Llogara, Vlora
 
 
4.Alpet shqiptare të njohura edhe si Malet e Mallkuara
 
 
5. Kepi i Rodonit, Durrës, një perlë e fshehur me dy plazhe të izoluara
 
 
6. Lugina e Valbonës, një parajsë për shëtitësit në çdo sezon
 
 
7. Rafting në Kanionet e Osumit,  një përvojë e paharrueshme
 
8. Dushe me ujëvarë në Parkun Kombëtar të Thethit
 
 
9. Zhytje nga shkëmbi  në këto ujëra  të mrekullueshme  në detin Jon
 
10. Relaks në kamp nën pemët e ullirit të vjetër pas notit në plazhet e vetmuara  të Bunecit
 
11. Rruga që të çon në Parkun Kombëtar të Thethit, pamje që të lë pa frymë
 
 
Burimi: Bored Panda
Fotot nga : Taulant Hoxha
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.003593921661377