INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ju pëlqeu? E gjithë bota u shokua nga opsioni i ri i INSTAGRAM, por zbuloni çfarë ka ndodhur tani! Ja ç'duhet të bëni! [FOTO]

Ju pëlqeu? E gjithë bota u shokua nga opsioni i ri i INSTAGRAM, por zbuloni çfarë ka ndodhur tani! Ja ç'duhet të bëni! [FOTO]

Publikuar më: 19:29 27-12-2018

Na u duk çdo gjë si në instastory! 

Instagrami ka bërë një ndryshim të ri dhe përdoruesit anë e mbanë botës kanë filluar të ankohen. Rrjeti social i cili ka përdorimin më të gjerë në mbarë botën, ka ndryshuar mënyrën se si përdoruesit lëvizin në faqen e tyre të parë ku shohin postimet, duke shkuar nga ana e djathë të të majtën, dhe jo nga lart poshtë si më parë.

Përdoruesit po raportojnë se aplikacioni sapo ka lançuar ndryshimin e ri në Timeline, për të cilin të duhet që postimet t’i shohësh duke lëvizur gishin nga ana e djathë në të majtë dhe jo përmes lëvizjes tradicionale të gishtit lart-poshtë.

Por shumë shpejt pas këtij ndryshimi Feed-i u kthye në normalitet dhe sipas një shpjegimi të kompanisë e gjitha ndodhi aksidentalisht.

“Na vjen keq për këtë, kjo duhej të ishte një provë shumë e vogël, por shkuam më gjerë sesa menduam” – shpjegoi në Twitter drejtuesi i Instagram Adam Mosseri, së bashku me një emoji të pahijshëm.

Ai tha se ndryshimi do të rikthehet përsëri dhe nëse ende po shfaqet shkarkojeni dhe njëherë nga fillimi aplikacionin Instagram.

adntt.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0036289691925049