INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dita nisi me diell, me sa duket shiu nuk do…

Dita nisi me diell, me sa duket shiu nuk do…

Publikuar më: 09:57 30-05-2019

Dita e sotme ka nisur me diell. E me sa thonë sinoptikanët përgjatë gjithë ditës moti do të jetë i kthjellët. Përjashtim bëjnë zonat veriperëndimore, pasi do të ketë prezencë të vranësirave dhe rreshje shiu me karakter lokal, ndërsa zona qëndrore dhe jugu i vendit do të jenë me kthjellime.

Era pritet të jetë në drejtim të Perëndimit me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 5 me lartësi vale 1,0–2,0 metër në det të hapur. Ndërsa temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:
-Zonat malore 11/22°C
-Zonat e ulëta 16/27°C
-Zonat bregdetare 15/26°C

Article Logic
Execution time: 0.0034999847412109