INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pas një fundjave të bukur me diell, mëngjesi i së hënës nis me shi! Po sa do zgjasin reshjet?

Pas një fundjave të bukur me diell, mëngjesi i së hënës nis me shi! Po sa do zgjasin reshjet?

Publikuar më: 09:25 27-05-2019

Pas një fundjave me mot plot diell kjo javë ka nisur me shi. Po si do jetë moti në orët në vijim? Sinoptikanët nuk japin lajme të mira, pasi reshjet shiu nuk do ndalen dhe pasdite moti do përkeqësohet edhe më shumë. Në orët e pasdites parashikohen edhe shtrëngata.

Shtrëngatat do të jenë më të përqëndruara në zonat malore dhe ato pranë tyre në Jug-Lindje.

TEMPERATURAT
Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
-në bregdet: 16 / 20 °C
-në vendet e ulëta: 16 / 20 °C
-në vendet malore: 12 / 18 °C

ERA
Sot era do të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdetin e Vlorës për momente të shkurtra deri e fortë.

Article Logic
Execution time: 0.0036990642547607