INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dita nisi me diell, por si do të jenë orët në vijim?

Dita nisi me diell, por si do të jenë orët në vijim?

Publikuar më: 10:50 21-05-2019

Dita e sotme vërtet nisi me diell, por kjo nuk do të zgjasë shumë. Sinopitikanët parashkojnë se pas pak orësh moti do të ndryshojë. Reshjet e shiut do të rikthehen dhe do të jenë prezente në çdo qark të vendit. Sasia më e madhe parashikohet në qarqet Shkodër dhe Lezhë. Shiu do të bjerë me intensitet të lartë. Ndërsa në qarqet e tjera reshje pritet të jenë në nivelin mesatar. Në zona të kufizuara reshjet mund të jenë në formë shtrëngate, ku s’do të mungojë as rrufet. Bëhet fjalë për qarqet Shkodër dhe Lezhë. Sa i përket temeraturave ato do të pësojnë rritje. Kurse era do të jetë kryesisht e mesatare dhe në bregdet e fortë.

Ja temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit në 2 zonat e vendit:
-në bregdet: 14 / 21 °C
-në vendet e ulëta: 12 / 20 °C
-në vendet malore: 7 / 17 °C

Article Logic
Execution time: 0.0034971237182617