INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Çfarë ndodhi? Pas disa vitesh në muzikë, reperi AZET merr vendimin DRASTIK që askush se priste! [FOTO]

Çfarë ndodhi? Pas disa vitesh në muzikë, reperi AZET merr vendimin DRASTIK që askush se priste! [FOTO]

Publikuar më: 15:29 06-11-2019

Ai është një ndër reperët më të mirë shqiptarë i cili ka bërë për vete të gjithë publikun me hitet e tij në shqip dhe gjermanisht. Azet mori shumë famë vitet e fundit, por ka marrë një vendim që padyshim i ka mërzitur të gjithë fansat e tij. Ai ka vendosur ta ndërpresë për një periudhë rrugëtimin e tij të gjatë në muzikë.

Lajmin e ka bërë të ditur ndërmjet një postimi të bërë në Instagram. Reperi i ka lajmëruar fansat se ka vendosur të bëjë një pushim si nga muzika ashtu dhe nga rrjetet sociale, për t'iu përkushtuar më shumë familjes së tij.

"15 vjet më parë, e takova Nash për herë të parë dhe filluam të krijonim muzikë së bashku, në bodrumin e tij për shkak të krizave. Në një moment erdhën vëllezërit e mi Zuna dhe Miami dhe që nga atëherë në jetuam për muzikën. Unë jam tepër krenar për vëllezërit e mi për çfarë kanë bërë për mua deri tani. Miami, Zuna dhe Nash, një bandë, një familje. Vendosëm të sjellim diçka. Kjo është arsyeja pse unë do të lëshoj një EP sonte, që do të jetë në dispozicion në të gjitha platformat por edhe falas për ju. Në dhjetor, në rrjetet sociale do të pushoj pak. Do të bëj pak pushim. Do të kthehem me patjetër por nuk e di akoma kur. Vitet e fundit kanë ndodhur shumë gjëra në familjen time, për të cilën tani duhet të kujdesem. Jo si një Azet por si një Granit. Qoftë në Instagram apo turne, ju jeni gjithmonë në fillim dhe ne ju jemi mirënjohës për këtë,”-ka shkruar Azeti.

View this post on Instagram

Ich mach' das, was getan werden muss, für die Familie. Ich geb' ein'n Fick auf zehn Jahre Knast für die Familie. Mit diesen 2 Zeilen sind wir damals in Deutschland bekannt geworden und unser Ziel war es immer genau das auch der ganzen Welt mitzuteilen. Angefangen im Flüchtlingsheim habe ich vor 15 Jahren Nash kennen gelernt und wir haben angefangen zusammen Musik zu machen, in seinem Keller auf den größten Krisen überhaupt. Irgendwann kamen dann noch meine Brüder Zuna und Miami mit dazu und von da an haben wir für die Musik gelebt. Ich bin unglaublich Stolz auf meine Brüder, die bis jetzt mit mir diesen Weg gegangen sind. Miami, Zuna und Nash - eine Gang, eine Familie !!!! Wir haben uns dazu entschlossen etwas zurück zugeben. Deswegen werde ich heute Nacht eine EP releasen, die es auf allen Streaming Plattformen gibt, aber auch für euch UMSONST! Ja richtig UMSONST zum downloaden ab 23:59. Ich werde ab Dezember auf Social Media erstmal etwas Ruhe einkehren lassen. Es wird noch zwei krasse Aktionen dieses Jahr geben und danach mache ich erstmal eine kleine Pause. Ich werde sicher wieder kommen, aber wann weiß ich noch nicht. In den letzten Jahren ist viel in meiner Familie passiert, worum ich mich nun auch mal kümmern muss. Nicht als Azet, sondern als Granit! Egal ob auf Instagram oder auf der Tour - Ihr seid immer am Start und dafür sind wir sehr dankbar. Diese EP ist für euch. KMN ist die Gang und wird immer und jederzeit die Gang bleiben !!! Eine Familie !!!

A post shared by AZET (@kmn_azet) on

Article Logic
Execution time: 0.010658025741577