INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Bileta urbani dhe për fëmijë? Veliaj fajëson Bashën

Bileta urbani dhe për fëmijë? Veliaj fajëson Bashën

Publikuar më: 13:33 27-09-2018

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj ka folur për herë të parë në lidhje me pagesën e biletës në urbanë nga ana e fëmijëve. Nga mbledhja e Këshillit Bashkiak Erion Veliaj ka akuzuar Lulzim Bashën duke e quajtur atë shkaktar të ndryshimeve ligjore që detyronin fëmijët nga mosha 0-6 vjeç të paguanin biletën në shërbimin urban.

Gjithashtu ai sqaroi se administrata aktuale e Bashkisë së Tiranës ka kërkuar nga kompanitë e transportit që fëmijët e kësaj moshe të udhëtonin flas. Veliaj sqaroi se qeveria e mëparshme e PD e kishte hequr këtë detyrim, duke ja lënë në dorë të lirë kompanive për të marrë ose jo pagesa për biletën nga fëmijët e moshës 0-6 vjeç. Ndaj dhe sot ato po abuzojnë.

Article Logic
Execution time: 0.0033500194549561