INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Apple po çmendet. 129 dollarë për një cover iPhone?

Apple po çmendet. 129 dollarë për një cover iPhone?

Publikuar më: 14:11 16-01-2019

Apple është përfolur të punojë me kasat e baterive për modelet e saj të fundit të iPhone XR dhe XS dhe kompania i ka bërë keto kasa  në dispozicion për blerje në faqen e internetit të Apple Store.

Instagram Banner

Kasat e reja të baterisë janë në dispozicion për të tre modelet e iPhone 2018 të Apple për 129 dollarë, pavarësisht nëse jeni duke zgjedhur një për një iPhone XS, XS Max ose XR. Kasat do të ofrohen edhe në dizajnet e zeza dhe të bardha të silikonit.

Fatkeqësisht për pronarët më të vjetër të iPhone, faqet e produktit specifikojnë se kasat e reja do të punojnë vetëm me ato iPhone do të thotë se pronarët e iPhone X nuk do të jenë në gjendje të përdorin kasat e XS në telefonat e tyre, pavarësisht nga dimensionet gati identike.
Sipas Apple, ju do të mund të karikoni edhe më shpejt me një karikues kompatibil me USB-C PD (së bashku me një kabllo USB-C ).

Kompania ende nuk ka zbuluar se sa të mëdha janë paketat shtesë të baterisë në aspektin e energjisë shtesë, por Apple po premton një jetëgjatesi më të mirë të baterisë, me deri në 21 orë përdorimin e internetit në XS, 20 orë në XS Max dhe 22 orë në XR.  ©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0035789012908936