INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Apple nxjerr në sipërfaqe smart-phone e gjeneratës tjetër! IPHONE XI do të ndryshojë përgjithmonë telefonat

Apple nxjerr në sipërfaqe smart-phone e gjeneratës tjetër! IPHONE XI do të ndryshojë përgjithmonë telefonat

Publikuar më: 09:52 31-12-2018

Iphone do të ketë tërësisht një dizajn të ri në vitin 2020, por deri atëherë kemi një 2019 të gjatë përpara.

Në një zbulim gjigand revista teknologjike Bloomberg ka zbuluar se Iphone është duke punuar me kompaninë Sony për të integruar kamerat e gjeneratës tjetër 3D, në Iphon-in e ardhshëm.

Kjo teknologji pritet të transformojë fotografitë, sigurinë dhe video-lojërat.

“Kamerat bën revolucion tek telefonat dhe të njëjtën gjë presim edhe nga ato 3D.”- tha Satopshi Yoshihara, kreu i Sony për divizionin e sensorëve.

Iphone i ri me kamera 3D pritet të lançohet diku nga Shtatori i 2019 dhe do të jetë mjaft emocionues me risitë e tij.

CAMERA_3D.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0032050609588623