INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
5 gjëra që të gjithë ju 'të tmerrshmit' duhet t’i kishit mësuar rreth gjoksit të saj

5 gjëra që të gjithë ju 'të tmerrshmit' duhet t’i kishit mësuar rreth gjoksit të saj

Publikuar më: 17:58 19-10-2017

S’besojmë se është nevoja të dalë një studim shkencor që t’ju mbushet mendja se burrat mbarojnë pas gjinjve të femrave.

 Megjithatë për të gjithë skeptikët, një studim i universitetit të Nebraska-Lincoln zbuloi se burrat kalojnë më shumë kohë duke përpirë me sy gjoksin e një vajze sesa çdo pjese tjetër të trupit të saj.

 Përmasat e gjoksit ndryshojnë
Mund ta merrni me mend kur do t’i vijnë periodat vetëm me një shikim. Sipas Institutit kombëtar të shëndetit, nivelet e hormoneve progesteron dhe prolaktin rriten rreth 2 javë para menstruacioneve. Kjo shkakton praninë e një sasie më të madh uji në gjoks dhe rritjen e indeve të gjirit dhe gjendrave të qumështit, e bashkë me to, edhe numrin e reçipetave. Por tregohuni të kujdesshëm: Nëse është në prag të periodave, stimulimi mund të jetë më i dhimbshëm dhe jo aq seksual për to.

Ekziston diçka si orgazma e gjoksit
Duket shumë e bukur për të qenë e vërtetë, por është e vërtetë. Stimulimi i thithkës aktivizon atë pjesë të trurit përgjegjëse edhe për aktivitetin gjenital. Në një studim ku u përfshinë 213 gra, 29% e tyre pranuan se përjetojnë orgazmën e thithkës, thithka-gazm, quajeni si të doni.

Mos u fokusoni vetëm tek thithka

Një gjoks mund të jetë më i madh
Mos përhapni panik nëse njëri gjoks është më i madh. Gjinjtë janë të pavarur. Tek 65% e vajzave me asimetri gjoksi, i majti dominon.

Ndihmoje atë duke luajtur doktorash
Nëse ndjen diçka të pazakontë nën këmishë, këshilloje të kërkojë ndihmë tek një profesionist për t’u siguruar se çdo gjë është brenda normales, shkruan anabel.

Article Logic
Execution time: 0.0036001205444336