INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Toka në formë disku? Këtë do ta zbuloje projekti i Mike Hughes [VIDEO]

Toka në formë disku? Këtë do ta zbuloje projekti i Mike Hughes [VIDEO]

Publikuar më: 18:07 22-11-2017

Mike Hughes, 61 vjecari i vetëshpallur si shkencëtar raketash ka lançuar projektin e tij më të fundit.
61 vjecari ka planifikuar që nëpërmjet një rakete me avull që fluturon me një shpejtësi rreth 800km/h do të provojë që toka ka formën e një disku.
Projekti i tij i ka kushtuar Hughes rreth 20,000$ dhe e ka ndërtuar në ambientet e shtëpisë.
Nisja e raketës 550 metra të gjatë do bëhet këtë fundjavë nga shkretëtira e Mojave dhe përfundimi i udhëtimit pritet të tregoj nëse toka është vërtet në formë disku apo e rrumbullakët siç e kanë cilësuar shkencëtarët.
Për zotin Mike kjo është hera e dytë që sjell në jetë një raketë, të parën e ndërtoi në janar të vitit 2014, e cila udhëtoi 414 metra.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0015621185302734
    array(1) { ["section"]=> string(73) "toka-ne-forme-disku-kete-do-ta-zbuloje-projekti-i-mike-hughes-video-42761" }