INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Seks apo dashuri? Ja ku qëndron ndryshimi mes tyre...

Seks apo dashuri? Ja ku qëndron ndryshimi mes tyre...

Publikuar më: 22:39 13-11-2017

Seks apo dashuri? Besoj se iu ka shkuar nëpër mend të bëni dallimin mes këtyre dy fenomeneve. Në çfarë konkluzioni keni dalë?

Në fakt mes këtyre dy “nevojave”, ka një ndryshim shumë të madh! Të krahasosh ‘seksin’ me ‘dashurinë’, është sikur të thuash më pëlqen të eci me “Fiat” dhe jo me ‘Ferrari’.

Një jetë e shëndetshme e shëndetshme është kur në mesin e një çifti ka më shumë dashuri sesa vetëm seks. Pse? Sepse një marrëdhënie është me e bukur kur mes një çifti mbizotërojnë ndjenjat dhe jo vetëm dëshira për të bërë seks.

Më poshtë do të shikoni të listuara disa ‘tipare’ dalluese,  pra do të shikoni se ku është dallimi midis të bërit seks dhe të bërit dashuri.

1. Kur bëni dashuri, rriten nivelet tuaja të dobësisë
Kur jeni duke bërë aktin nuk e keni mendjen vetëm të ‘palloni’ partneren, por iu vijnë në mendje edhe fjalët, “të dua, të kam zemër, je dashuria ime”.

2. Ndërsa kur bëni seks nuk e keni mendjen të thoni fjalë të tilla, mendja juaj është e përqendruar vetëm tek pamja që keni përpara. Qëllimi juaj është që ta bëni sa më fort dhe asgjë tjetër.

3. Kur bëni dashuri jeni vetvetja
Kur bëni dashuri jeni vetvetja, jeni ju dhe asgjë tjetër nuk mund t’iu prishe momentin që po kaloni. Ky moment të bën të ndihesh i gjallë dhe jo si një makineri që vetëm bën punën që i kanë programuar ta bëjë.

4. Kur bëni seks, mund të ndiheni si dikush tjetër
Në këtë mes nuk ka ndjenjë mes jush, qëllimet janë të paracaktuara nga partneri ose partnerja, qëllimi në këtë mes është thjesht të argëtoheni dhe asgjë më shumë. 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0040519237518311
    array(1) { ["section"]=> string(55) "seks-apo-dashuri-ja-ku-qendron-ndryshimi-mes-tyre-41852" }