INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Sa do të përfitojë Antony Joshua në super duelin me Joseph Parker?

Sa do të përfitojë Antony Joshua në super duelin me Joseph Parker?

Publikuar më: 19:57 13-02-2018

Boksieri i peshave të rënda Antoni Joshua, me 20 fitore dhe asnjë humbje në karrierën e tij si boksier do të ndeshet në 31 mars të këtij viti kundër Joseph Parker, me origjinë nga Zelanda e Re, i cili në 24 ndeshje të zhvilluara ka vetëm 24 fitore dhe 18 prej tyre me nokaut.

Evenimenti më i madh i boksit të peshave të rënda Britaninë e Madhe, do të zhvillohet në stadiumin e Cardfillit në Uells. Antony Joshua do të përfitojë nga kjo përballje plot 13 milion paund plus dhe 1 milion paund nga sponsorat, ndërsa kundërshtari i tij Parker mendohet të marrë pagesën më të mirë gjatë karrierës së tij si boksier, plot 7 milion paund.

Përballja Joshua-Parker është një ndër duelet më të nxehta të zhvilluara në vite ne Britaninë e Madhe.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0011050701141357
    array(1) { ["section"]=> string(71) "sa-do-te-perfitoje-antony-joshua-ne-super-duelin-me-joseph-parker-50254" }