INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Plani i investimeve, ja sesi do të ndryshoj zona e “7 Xhuxhave”[FOTO]

Plani i investimeve, ja sesi do të ndryshoj zona e “7 Xhuxhave”[FOTO]

Publikuar më: 13:28 12-01-2018

Bashkia e Tiranës ka parashikuar një fond prej 2.5 milionë euro investim për transformimin e pamjes aktuale të zonës së “7 Xhuxhave” te Rruga e Elbasanit në Tiranë.

Një kënd modern lojërash për fëmijë, më shumë gjelbërim dhe vende parkimi. Kjo është panorama e re e projektit transformues. Përmes parkingut nëntokësor do të gjejnë zgjdhje shumë qytetarë, banorë të zonës, apo qoftë edhe turistë nga vendet e tjera që vuajnë për të gjetur një parkim në Tiranë.

Zona e "7 Xhuxhave" shumë shpejt, siç duket edhe nga fotot e projektit do të jetë një nga më të frekuentuarat dhe të preferuarat jo vetëm për fëmijët por edhe për të rriturit që do kenë mundësinë të kalojnë jo vetëm fundjavën por çdo ditë ndryshe.

aq-we08_23_23.jpg

strg_90-4.jpg

wergf0-_iq3-40_23.jpg

aer-_f8-238_1234.jpg

f_90q3424.jpg

ae_f823_23.jpg

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00080299377441406
    array(1) { ["section"]=> string(71) "plani-i-investimeve-ja-sesi-do-te-ndryshoj-zona-e-7-xhuxhave-foto-47349" }