INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Për Katalonjën, 45 mijë protestues në Bruksel: Europë zgjohu [FOTO]

Për Katalonjën, 45 mijë protestues në Bruksel: Europë zgjohu [FOTO]

Publikuar më: 16:43 07-12-2017

Me mijëra protestues duke mbajtur në duar flamujt e Katalonjës kanë pushtuar Brukselin.

Në zemër të Evropës ata kërkojnë të mbrojnë pavarisnë e rajonit, pavarsi e cila kundërshtohet nga Madridi zyrtar.

Protesta ku kërkohet zgjimi dhe reagimi i Evropës u zhvillua në mënyrë paqaësore.

Tashme fatin e rajonit dhe të liderit rebel qe shpalli pavarsinë do ta përcaktojnë zgjedhjet e përcaktuara nga kryeministri spanjoll Rajoy.

1.PNG

 

2.PNG

 

3.PNG

 

4.PNG

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.001305103302002
    array(1) { ["section"]=> string(69) "per-katalonjen-45-mije-protestues-ne-bruksel-europe-zgjohu-foto-44233" }