INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Mos i humbisni! Lista e fituesve në ceremoninë e ndarjes së çmimeve SAG, këta ishin më të mirët e filmave dhe televizionit

Mos i humbisni! Lista e fituesve në ceremoninë e ndarjes së çmimeve SAG, këta ishin më të mirët e filmave dhe televizionit

Publikuar më: 18:43 22-01-2018

Mbrëmjen e së dielës janë ndarë çmimet për edicionin e 24-ërt të Screen Actors Guild Aëards (SAG).
Filmi “Three Billboards Outside of Ebbing, Missouri” ka marrë tre çmime të rëndësishme për aktorët, si dhe është vlerësuar për performancën më të mirë në një film teatral.
Gary Oldman ka vazhduar me triumfe duke u shpallur aktori më i mirë në rol kryesor për rolin e Winston Churchillit në filmin “Darkest Hour”. Sam Rockwell, Frances McDormand, Nicole Kidman e William H. Macy, ishin ndër fituesit tjerë.

Ja cilët janë fituesit e çmimeve

Çmimet filmike
Aktori më i mirë në rol kryesor
Timothee Chalamet, “Call Me by Your Name”
James Franco, “The Disaster Artist”
Daniel Kaluuya, “Get Out”
Gary Oldman, “Darkest Hour”
Denzel Washington, “Roman J. Israel, Esq.”

Aktorja më e mirë në rol kryesor
Judi Dench, “Victoria & Abdul”
Sally Hawkins, “The Shape of Water”
Frances McDormand, “Three Billboards Outside of Ebbing, Missouri”
Margot Robbie, “I, Tonya”
Saoirse Ronan, “Lady Bird”

Aktori më i mirë në rol dytësor
Steve Carell, “Battle of the Sexes”
Willem Dafoe, “The Florida Project”
Woody Harrelson,”Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Richard Jenkins, “The Shape of Water”
Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Aktorja më e mirë në rol dytësor
Mary J. Blige, “Mudbound”
Hong Chau, “Downsizing”
Holly Hunter, “The Big Sick”
Allison Janney, “I, Tonya”
Laurie Metcalf, “Lady Bird”

Performanca më e mirë në një film teatral
“The Big Sick”
“Get Out”
“Lady Bird”
“Mudbound”
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Performanca më e mirë aksion e një ekipi statikësh
“Baby Driver”
“Dunkirk”
“Logan”
“Wonder Woman”
“War for the Planet of the Apes”

Çmimet televizive


Aktori më i mirë në rol kryesor në një film televiziv ose mini-seri
Benedict Cumberbatch, “Sherlock”
Jeff Daniels, “Godless”
Robert De Niro, “The Wizard of Lies”
Geoffrey Rush, “Genius”
Alexander Skarsgard, “Big Little Lies”

Aktorja më e mirë në rol kryesor në një film televiziv ose mini-seri
Nicole Kidman, “Big Little Lies”
Jessica Lange, “Feud: Bette & Joan”
Susan Sarandon, “Feud: Bette & Joan”
Reese Witherspoon, “Big Little Lies”
Laura Dern, “Big Little Lies”

Aktori më i mirë në në një dramë televizive

Jason Bateman, “Ozark”
Sterling K. Brown, “This Is Us”
Peter Dinklage, “Game of Thrones”
David Harbour, “Stranger Things”
Bob Odenkirk, “Better Call Saul”

Aktorja më e mirë në një dramë televizive
Millie Bobby Brown, “Stranger Things”
Claire Foy, “The Crown”
Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale”
Robin Wright, “House of Cards”
Laura Linney, “Ozark”

Aktori më i mirë në një komedi televizive
Anthony Anderson, “Black-ish”
Aziz Ansari, “Master of None”
Larry David, “Curb Your Enthusiasm”
Sean Hayes, “Will & Grace”
William H. Macy, “Shameless”
Marc Maron, “GLOW”

Aktorja më e mirë në një komedi televizive
Uzo Aduba, “Orange Is the New Black”
Alison Brie, “GLOW”
Jane Fonda, “Grace and Frankie”
Julia Louis-Dreyfus, “Veep”
Lily Tomlin, “Grace and Frankie”

Performanca më e mirë e një ekipi në një dramë televizive
“The Crown”
“Game of Thrones”
“The Handmaid’s Tale”
“Stranger Things”
“This Is Us”

Performanca më e mirë e një ekipi në një komedi televizive
“Black-ish”
“Curb Your Enthusiasm”
“GLOW”
“Orange is the New Black”
“Veep”

Performanca më e mirë aksion e një ekipi statikësh në një serial televiziv
“Game of Thrones”
“GLOW”
“Homeland”
“Stranger Things”
“The Walking Dead”

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0029308795928955
    array(1) { ["section"]=> string(126) "mos-i-humbisni-lista-e-fituesve-ne-ceremonine-e-ndarjes-se-cmimeve-sag-keta-ishin-me-te-miret-e-filmave-dhe-televizionit-48236" }