INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Monika Kryemadhi ultimatum Ramës nga Skrapari. Vendin nuk e blenë dot as otomanët e as komunistët

Monika Kryemadhi ultimatum Ramës nga Skrapari. Vendin nuk e blenë dot as otomanët e as komunistët

Publikuar më: 10:52 29-12-2017

Monika Kryemadhi nisi takimet me qytetarët nga Skrapari, ku ftoi të gjithë qytetarët të bashkohen dhe të rrëzojnë kryeministrin Edi Rama. Në fjalën e saj përballë simpatizantëve të LSI, Kryemadhi deklaroi se 2018 do të jetë një vit i vështirë për politikën dhe qytetarët, ndaj rruga e vetme është bashkimi kundër klikës në pushtet.
Monika Kryemadhi:
Kjo është një qeveri q ë instaloi jo vetëm mbjelljen e drogës po instaloi dhe sistemin e vjedhjes së shqiptarëve dhe pirjes e fundit të gjakut. Ndaj kam një thirrje për të gjithë shqiptarët të zgjohen nga ky gjumë i çmendur që na ka rënë, ky gjumë që na ka varfëruar gjithnjë e më shumë. Po i largon djemtë dhe vajzat nga Shqipëria sepse do që ti blejë të ardhmen. Por nuk mund ta blejë të ardhmen e vendit. Vendin nuk e blenë dot otomanët 500 vjet, nuk e blenë dot fashistët, gjermanët, komunistët e nuk mund ta blejë as pinjolli dhe telekomanda e krimit të organizuar siç është Rama. Ndaj nga Skrapari i bukur i bëj thirrje të largohet sa më shpejt, do shpëtojë ai , do shpëtojë dhe familja e tij, dhe Shqipëria ajo që është më e rëndësishme. Do të jetë një vit i vështirë për politikën shqiptare, shumë i vështirë për qytetarët shqiptarë, ku shqiptarët do të paguajnë më shumë taksa por do të marrin më pak para. Do të jetë vit i varfër por duhet të mbahemi fort të njeri tjetrit, ti japim dorën njëri tjetrit dhe ta rrëzojmë këtë qeveri”.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0059628486633301
    array(1) { ["section"]=> string(102) "monika-kryemadhi-ultimatum-rames-nga-skrapari-vendin-nuk-e-blene-dot-as-otomanet-e-as-komunistet-46202" }