INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Këngëtarja shqiptare po bën namin nëpër botë, zbuloni cilat janë sukseset e saj të rradhës [FOTO]

Këngëtarja shqiptare po bën namin nëpër botë, zbuloni cilat janë sukseset e saj të rradhës [FOTO]

Publikuar më: 19:31 09-01-2018

Ajo është një nga këngëtaret shqiptare më të suksesshme dhe jo më kot qëndron në majat e playlistave muzikore ndërkombëtare.
Pasi u rikthye fuqishëm me këngën “Anyëhere” Rita Ora vijoi sukseset e saj me këngën “For You”, këngë e cila do të jetë kolonë zanore e filmit “Fifty Shades Freed”.

“For You” u rendit e para në renditjen e Itunes në Mbretërinë e Bashkuar, por suksesi i kësaj kënge nuk ka ndaluar këtu. Tashmë këngëtarja shqiptare ka u ka bërë të ditur fansave të saj që kënga “For you” është në krye të klasifikimeve botërore. Kënga erdhi si një bashkëpunim mes Rita Orës dhe Liam Payne. Gjithashtu ajo numëron dy këngë në 5 vendet e para në Spotify dhe në toplistat belge. 

 

mira.jpg

 

ritushi.png

sibora.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00098299980163574
    array(1) { ["section"]=> string(100) "kengetarja-shqiptare-po-ben-namin-neper-bote-zbuloni-cilat-jane-sukseset-e-saj-te-rradhes-foto-47079" }