INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Himarë/Shpëtohet peshkarexha me 4 persona në bord

Himarë/Shpëtohet peshkarexha me 4 persona në bord

Publikuar më: 18:37 13-02-2018

Forcat detare kanë mundur të shpëtojnë një peshkarexh me 4 persona në bord në Llaman të Himarës.

Peshkarexha me tonazh 100 kërkoi ndihmë në Qendrën Ndërinstitucionale Operacionale Detarë (QNOD).

Menjëherë, anija e forcës detare Bora i erdhi në ndihmë peshkarexhës duke bërë të mundur edhe shpëtimin e katër jetëve. Peshkarexha kishte probleme me motorin dhe u ankorua në Porto Palermo.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0031030178070068
    array(1) { ["section"]=> string(55) "himare-shpetohet-peshkarexha-me-4-persona-ne-bord-50240" }