INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Dy shenja horoskopi janë më inteligjentet. Cilat?

Dy shenja horoskopi janë më inteligjentet. Cilat?

Publikuar më: 21:52 02-12-2017

Natyrisht se kjo profeci nuk është plotësisht e saktë, por astrologët konsiderojnë se disa shenja horoskopi janë më inteligjente se tjerat.

Në fakt, personat e lindur në shenjën e Ujorit apo Akrepit do të duhej të janë më inteligjentë se të tjerët.

Inteligjenca analitike

Në këtë kategori përfundimisht fiton Ujori. Të lindurit në këtë shenjë munden me lehtësi t’i analizojnë faktet dhe shpesh kanë koeficient të lartë inteligjence. Shembull për këtë është sjellja tipike e Ujorit – sikur ajo e Sheldon Cooper në serialin “The Big Bang Theory”. Ai është jashtëzakonisht i mençur por nuk i kupton shumë emocionet dhe botën reale.

Inteligjenca interpersonale

Krejtë kundër nga Ujori, Akrepët dhe Akrepet kanë aftësinë që t’i njohin lehtë njerëzit dhe të krijojnë miqësi – thjeshtë i kuptojnë të tjerët. Për këtë, është pothuajse e pamundur që t’i bëhet ndonjë shaka, t’i mashtroni apo diçka të tillë.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.089884042739868
    array(1) { ["section"]=> string(53) "dy-shenja-horoskopi-jane-me-inteligjentet-cilat-43762" }