INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS

Ç’mendojnë qytetarët për dorëheqjen e mjekëve?[VIDEO]

Publikuar më: 15:51 06-12-2017

Pacientë dhe familjarët të tyre kanë kometuar vendimin e disa nga mjekëve profesionistë të QSUT për të lënë punën për shkak të kushteve dhe mbingarkesës. Ata janë të ndarë në grupe. Disa nuk janë fare dakort pavarësisht rrethanave në të cilat punojnë mjekët apo dhe kurohen të afërmit e tyre. “Gabim,” thotë një pacient. “Të durojnë siç durojnë pacientët,” shton i afërmi i një pacienti.

Ndërsa të tjerë janë pro dhe mendojnë se përmes presionit të mjekëve mbase kushtet në spitale përmirësohen dhe këtë akt e shohin në të mirë të tyre.
“Për të mirën tonë e kanë,” thotë familjari i një pacienti.
Po ka dhe një grup tjetër që me sa duket janë të “trembur” dhe shprehen se në spitale nuk mungon asgjë. “Kushtet janë të mira”, shprehet i afërmi i një pacienti.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.014169931411743
    array(1) { ["section"]=> string(51) "c-mendojne-qytetaret-per-doreheqjen-e-mjekeve-44111" }