INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
25 vite më parë, e dini se cili është mesazhi i parë i dërguar në telefon

25 vite më parë, e dini se cili është mesazhi i parë i dërguar në telefon

Publikuar më: 13:57 26-11-2017

Mesazhet në telefon kanë ndryshuar mënyrën e të komunikuarit mes njerëzve duke tejkaluar kufijtë.

Dërgimi i një mesazhi pëmes telefonit mbush plot 25 vite. Dhe e dini se teksti i parë i dërguar është ‘Gëzuar Krishtlindjet’.

Mesazhi i parë është dërguar në 3 dhjetor të vitit 1992 nga inxhinieri i Vodafone Neil Papworth.

Gëzuar Krishtlindjet ishte përmbajtja e tekstit që ai dërgoi nga kompjuteri i tij tek telefoni një kolegu.

Ideja ishte në fakt për të puvlikuar nëj shërbim për të gjetur njerëzit. Por askush nuk e mendoi që shpërndarja mesazheve do të përhapej kaq shumë.

Article Logic
Execution time: 0.0012369155883789
array(1) { ["section"]=> string(78) "25-vite-me-pare-e-dini-se-cili-eshte-mesazhi-i-pare-i-derguar-ne-telefon-43083" }