INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
100 klubet më të pasura në botë, kryeson Manchester City [FOTO]

100 klubet më të pasura në botë, kryeson Manchester City [FOTO]

Publikuar më: 13:03 05-01-2018

“Soccerex Football Finance 100”, ka renditur 100 klubet më të pasura në të gjithë botën.

Në këtë klasifikim 10 vendet e para i dominojnë ekipet e futbollit anglezë.

Man Cit është skuadra më e pasur në botë, pas saj vjen arsenali dhe në vend të tret PSG.

Nga skuadrat spanjolle Real Madridi renditet në vend të 6 ndërsa Barcelona në vend të 13.

Ndërsa për sa i përket futbollit italian, Napoli renditet në vend të 26, interi 30 dhe Milan 34.

1. Manchester City

2. Arsenal

3. Paris Saint-Germain 

4. Guangzhou Evergrande

5. Tottenham

6. Real Madrid

7. Manchester United

8. Juventus

9. Chelsea

10. Bayern Munich 

 

SPORTTTT.PNGSPORTTTTTTT.PNG

1. Manchester City

2. Arsenal

3. Paris Saint-Germain

4. Guangzhou Evergrande

5. Tottenham

6. Real Madrid

7. Manchester United

8. Juventus

9. Chelsea

10. Bayern Munich 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0023131370544434
    array(1) { ["section"]=> string(66) "100-klubet-me-te-pasura-ne-bote-kryeson-manchester-city-foto-46709" }