INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
'X-men: Dark Phoenix' dëbohet nga kinematë amerikane! Ja arsyeja

'X-men: Dark Phoenix' dëbohet nga kinematë amerikane! Ja arsyeja

Publikuar më: 11:35 26-06-2019

“X-Men: Dark Phoenix” erdhi në sallat e kinemave amerikane dhe pati debutimin më të keq në historinë e sagës “X-Men”.

Ky projekt arriti të arkëtonte në fundjavën debutuese vetëm 33 milionë dollarë, duke thyer rekordin negativ të “The Wolverine”, i cili në vitin 2013 arkëtoi 53 milionë.

Tashmë “Dark Phoenix” do të humbasë prezencën në gjysmën e kinemave amerikane brenda vetëm 3-javëve. Kur një film nxirret shpejt nga kinematë, kjo zakonisht do të thotë se po bën jashtëzakonisht keq në arkëtime.

 

Më shumë në këtë kategori: « Konfirmohet 'Venom 2' me Tom Hardy
»

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.023604869842529
    array(1) { ["section"]=> string(66) "x-men-dark-phoenix-debohet-nga-kinemate-amerikane-ja-arsyeja-97179" }