INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
WOW! Në 100 klipet më të mira të shekullit është edhe ky i këngëtares shqiptare!

WOW! Në 100 klipet më të mira të shekullit është edhe ky i këngëtares shqiptare!

Publikuar më: 14:55 29-07-2018

Ditë pas dite po dëshmojmë suksesin e këngëtareve me origjinë shqiptare në industrinë e muzikës ndërkombëtare.

Me projektet e tyre të vazhdueshme Dua Lipa, Bebe Rexha, Era Istrefi dhe Rita Ora po arrijnë majat e suksesit duke marë dashurinë e një publiku të gjerë.

Edhe kësaj rradhe nuk mund të ndiheshim më shumë krenar pasi klipi “New Rules” i Dua Lipës është renditur si një ndër klipet më të mira të shekullit në renditjen e prestigjozes Billboard. 

Dua është renditur e 74-a në listë ndërkohë që klipi më i mirë është shpallur “Bad Romance” nga Lady Gaga.

Missy Elliot me “Work it” renditet pas Gagas, e ndjekur nga “Formation” e Beyonce, e cila shfaqet 4 herë në këtë listë. 

Article Logic
Execution time: 0.0032210350036621