INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Trokit/ Ekskluzive: Emocione të forta për Jonida Maliqin nga Kosova dhe UK! Jep lajmin zyrtar [VIDEO]

Trokit/ Ekskluzive: Emocione të forta për Jonida Maliqin nga Kosova dhe UK! Jep lajmin zyrtar [VIDEO]

Publikuar më: 15:48 28-12-2018

Një e premte plot emocione ishte kjo e sotmja e Jonida Maliqit në programin ‘Trokit’ në ekranin e INTv. Moderatori Ermal Peçi e përgatiti Jonidën për një intervistë plot surpriza, madje nga ato që kalojnë edhe kufijtë e Shqipërise. Këngëtarja që sapo fitoi Festivalin e RTSH-së dha ekskluzive lajmin zyrtar, që kënga do të këndohet po shqip në Izrael.

JONIDA_MALIQI_1.jpg

Edhe pse prej ditësh diskutohej në mediat online, Jonida I tha Ermalit se pas një mbledhje të fundit të stafit vendosën që kënga të qëndroj shqip në Eurosong. Jonida emocionet në studio teksa merr një video-mesazh nga kompozitorja Eriona Rushiti. Ndër të tjera ajo I kërkoi këngëtares të ruaj dinjitetin e saj artistik.

JONI1.jpg

E emocionuar Jonida nuk dinte se pas saj do të vinin surprizë djemtë e Eurovision Kosovo dhe gazetari I famshëm nga WiwiBlogs, William.

JONIDA2.jpg

JONIDA_3.jpg

Çfarë i kërkoi gazetari britanik Jonidës? Si një nga njohësit më të mirë të Eurosong ai ka mesazhet e veta, në një video ekskluzive në ‘Trokit’. Zbulojini në videon e mëposhtme:

 

Article Logic
Execution time: 0.0026371479034424