INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mariah Carey, mbretëresha e festave të fundvitit…[FOTO-VIDEO]

Mariah Carey, mbretëresha e festave të fundvitit…[FOTO-VIDEO]

Publikuar më: 15:27 28-12-2018

“All I want for Christmas is you”, është kënga më e dëgjuar e festive të fundvitit dhe kjo gjë përsëritet çdo vit.

Sapo nis Dhjetori dhe bashkë me të atmosfera festive, kënga e artistët së famshmë Mariah Carey “All I want for Christmas is you” hyn në klasifikimin e këngëve më të dëgjuara.

dfhdgjg.JPG

Publikuar në 1994, kënga jo vetëm që është më e preferuara në këtë periudhë të vitit, por konsiderohet edhe himn i kulturës popullore jo religjoze.

“All I want for Christmas is you” u dëgjua 11 milionë herë në Spotify në vigjiljen e Krishtlindjes së këtij viti. Kurse në 2017 kjo këngë i siguroi këngëtares Carey 60 milionë Dollarë, sipas ‘The Economist.’

Për të gjtha këto arsye, këngëtarja shpesh ka bërë bashkëpunime dhe ka rinovuar videoklipet për këngën e Krishtlindjes, dedikim ndaj dashurisë.

 

Article Logic
Execution time: 0.007498025894165