INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tërmeti trondit Greqinë, kaos dhe frikë në Athinë [FOTO]

Tërmeti trondit Greqinë, kaos dhe frikë në Athinë [FOTO]

Publikuar më: 15:00 19-07-2019

Një tërmet me magnitudë 5.3 ka goditur Athinën mesditën e sotme.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 23 km në veriperëndim të kryeqytetit grek. Të tmerruar njerëzit kanë dalë në rrugë.

Aktualisht nuk raportohet për persona të lënduar, ndërkohë autoritetet janë vendosur menjëherë në gatishmëri.

Si pasojë e lëkundjeve të forta ka patur ndërprerje të energjisë në disa zona të Athinës.

Një zëdhënës i qeverisë greke shtoi se dy ndërtesa të braktisura në qendër dhe në perëndim të Athinës kishin rënë, por nuk kishte të dhëna për të plagosur.

gr2.PNG

gr1.PNG

termet_ok.PNG

Article Logic
Execution time: 0.0032250881195068