INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tërmeti 7.1 ballë trondit Kaliforninë, disa shtëpi nën flakë [VIDEO]

Tërmeti 7.1 ballë trondit Kaliforninë, disa shtëpi nën flakë [VIDEO]

Publikuar më: 10:44 06-07-2019

Një tërmet me magnitudë 7.1 ballë ka goditur pjesën jugore të Kalifornisë. Epiqendra e tij u regjsitrua 17.6 km në Ridgecrest. Fatmirësisht nuk ka patur viktima por vetëm disa të lënduar.

Sipas mediave lokale ky është tërmeti më i madh i regjistruar në këto 20 vite.

Lëkundjet zgjatën rreth 30 sekonda dhe u ndien edhe në Meksikë.

Disa shtëpi janë përfshirë nga flakët si pasojë e tërmetit, ndërkohë që raportohet për rrugë të shkatërruara dhe dëme të shumta materiale.

Lëkundjet kanë shkaktuar panik te qytetarët, të cilët po përballen me tërmete të fuqishme të njëpasnjëshme.

Article Logic
Execution time: 0.002190113067627