INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Surface, modeli i ri i Laptop që kushton 799 dollarë [FOTO]

Surface, modeli i ri i Laptop që kushton 799 dollarë [FOTO]

Publikuar më: 22:04 03-02-2018

Modeli më i ri i laptop i sjellë nga Microsoft është modeli Surface.

Ky laptop vjen në katër ngjyra dhe opsione të Intel Core m3, Intel Core i5 or Core i7 me 16GB RAM dhe deri në 1TB memorie.

Surface do të jetë pak më i lirë dhe fillon prej 799 dollarëve, përkatësisht variantin me Intel Core m3 CPU me 4GB RAM dhe 128GB memorie. Modeli i kaluar bazik i Surface fillonte prej 999 dollarëve.

Duket se Microsoft është duke u përpjekur të rrisë të ardhurat e Surface të cilat kohët e fundit u zbuluan se janë rritur vetëm për një për qind gjatë vitit.

microsoft-surface-laptop-008.jpg

 

microsoft-surface-book-pro-001.jpg

 

 

surface-lpt-780x439.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0035271644592285