INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Si të luajmë lojërat e Xbox nga smartphoni jonë, zbulojeni tani

Si të luajmë lojërat e Xbox nga smartphoni jonë, zbulojeni tani

Publikuar më: 10:46 10-10-2018

Një platformë cloud për të luajtur në streaming kudo që të jeni lojrat e Xbox. Jo, kjo nuk është një ëndërr: ajo është quajtur Projekti Xcloud dhe është shërbimi i ri të krijuar nga Microsoft për platformën e vet të lojrave, e cila lejon lojën të luhet nga të apasionuarit e lojrave Xbox direkt në smartphone.

Instagram Banner

Për ta bërë shërbimin xCloud sa më efikas të jetë e mundur, Microsoft ka vendosur të përdorë platformën e saj Azure. Kjo është një infrastrukturë e fuqishme e përbërë nga shumë qendra të dhënash të vendosura në mbarë botën që drejton vetvetiu një titull për Xbox dhe pastaj të bëjë atë të luhet në streaming nga lojtarët, pavarësisht nga vendi nga i cili ai është i lidhur. Falë këtij lajmi me projektin xCloud, çdokush mund të luajë në smartphone ose në një tabletë në një lojë të tanishme ose në historinë e Xbox. Për të luajtur ju mund të përdorni joypad klasik Xbox me një fishë të veçantë për të lidhur telefonin ose tabletë ekran ose të mbështetet në kontrollet prekje që do të integrohet në të gjitha video games për të përshtatur gameplay streaming në smartphone.

Article Logic
Execution time: 0.0074760913848877