INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Facebook nuk pendohet.Ja cfarë ben

Facebook nuk pendohet.Ja cfarë ben

Publikuar më: 11:17 10-10-2018

Të hënën në mëngjes, Facebook zbuloi një pajisje të re .Nje tablet per videochat .Ky model quhet Portal Facebook, dhe debutimi i tij vjen në atë që mund të duket si një kohë e papërshtatshme .Vetem disa dite pasi Facebook zbuloi se një sulm në rrjetin e tij kompjuterik kishte ekspozuar informacionin personal të afro 50 milionë përdoruesve.Por më shqetësuese per njerezit është që një produkt si Portal nuk do i beje te ndihem te sigurt mbas incidentit qe kishte Facebook.

Instagram Banner

Etja e pashmangshme e Facebook-ut për informacionin personal shpesh interpretohet si diçka e keqe.
Facebook është një kompani e bazuar në parimin e mbledhjes së të dhënave dhe eshte pothuajse pjesë e misioneve kryesore të saj .
Facebook ka parë sukses të madh me këtë strategji. Përkundër gjithë shtypit dhe figures jo te mire koheve te fundit ,kompania është e gjerë, e fuqishme dhe fitimprurëse
dhe shpreh se nuk pendohet qe pikerisht ne kete moment publikon produkte te reja sepse eshte pikerisht koha e duhur per te hequr mendjen dhe te fokusohemi ne anet pozitive te Facebook

Article Logic
Execution time: 0.016290903091431