INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Lamtumirë Google !

Lamtumirë Google !

Publikuar më: 12:28 10-10-2018

Google njoftoi se rrjeti i tij social, Google+, do të mbyllet pas njoftimeve të një shkelje të të dhënave që preku miliona përdorues. Njoftimi na la shumë të befasuar  sepse kishim harruar qe  Google+ akoma ekzistonte.

 Duke qene se Google+ po mbyllet, rregullatorët gjermanë të privatësisë në Gjermani dhe SHBA po shohin tashmë veprime të mundshme ligjore dhe zyrtarët e KSHZ-së po spekulojnë publikisht për atë që Google mund të ketë bërë gabim.

Instagram Banner

 Të gjitha sistemet kanë dobësi, kështu që strategjia e vetme e mirë e sigurisë është që vazhdimisht t'i gjejë dhe t'i rregullojë problemet lidhur me privatesine dhe te dhenat. Si rezultat, kompania më e sigurt ne bote arriti te hackohet dhe ta çonte kompanine drejt mbylles se nje shërbimi si Google+.

Article Logic
Execution time: 0.0089120864868164