INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
5 mënyra për më shumë memorie në smartphonin tuaj

5 mënyra për më shumë memorie në smartphonin tuaj

Publikuar më: 12:58 10-10-2018

Të gjithë e dime sa stresuese eshte te mos kesh memorie mjaftueshem per te shkarkuar nje app,nje video apo kenge dhe akoma me stresuese kur smartphoni na ngadalesohet prej memories se pamjaftueshme.

Nëse jeni duke u ankuar se fundmi se sa here ju duhet te shkrepni nje foto duhet te fshini nje foto tjeter,ne te Geekroom ju vijme ne ndihme. Ja 5 menyra se si mund te zgjidhim kete problem.

Instagram Banner

1. Përdorni Memory Card për të rritur hapësirën e memories se brendshme
2.Beni ndarje te hapesires se Memory Card duke perdorur tekniken Partition disc per te perfituar me shume memorie
3.Kalimi i dokumenteve ne USB ose ne PC 
4.Fshi aplikacionet e padëshiruara dhe pastro të gjithë historinë dhe cache
5.Beni upload dokumenteve tuaja duke i ruajtur ne apliakcione si Cloud,Dropbox,Google Cloud apo Google Photos

Më shumë në këtë kategori: « Lamtumirë Google !
»
Article Logic
Execution time: 0.0069289207458496