INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Facebook dhe Google bashkohen? Zbuloni cfarë po kurdisin këto kompani

Facebook dhe Google bashkohen? Zbuloni cfarë po kurdisin këto kompani

Publikuar më: 10:20 05-10-2018

Google dhe Facebook po bashkohen për të bërë që teknologjitë artificiale të çdo kompanie të funksionojnë më mirë së bashku.

Të dy kompanitë thanë të martën se disa inxhinierë po bashkëpunojnë për të bërë të mundur që kuadri PyTorch te punoje në Facebook.Te quajtur Tensor Processing Units ose TPU. Bashkëpunimi shënon një nga rastet e rralla të rivalëve të teknologjisë që punojnë së bashku në projekte të përbashkëta të ketij lloji.

Instagram Banner

"Sot, ne jemi të kënaqur të njoftojmë se inxhinierët në ekipin e TPU të Google po bashkëpunojnë në mënyrë aktive me zhvilluesit kryesorë të PyTorch për të lidhur PyTorch me TPU ", shkroi drejtori i Google Cloud .
"Qëllimi është të mundësojë që të gjithë të gëzojnë thjeshtësinë dhe fleksibilitetin e PyTorch duke përfituar nga performanca dhe efikasiteti i kostos së TPU ne Cloud".

 

Article Logic
Execution time: 0.014332056045532