INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Google sfidon Apple me Pixel 3, ja si është

Google sfidon Apple me Pixel 3, ja si është

Publikuar më: 10:36 10-10-2018

Një muaj pas lançimit të iPhone-it të ri, Google hedh në treg kundërshtarin ideal. Në një ngjarje në New Jork zbulon versionet e reja të telefonave të saj Pixel dhe, sipas manualit, thashethemet në internet kanë zbuluar pothuajse gjithçka. Edicioni i tretë i Pixel dhe vëllai i saj më i madh, Pixel XL, priten. Në veçanti, fokusi është në këtë të fundit. Ekrani do të jetë 6.3 inç (P-OLED), memorie 128GB, proçsorë Qualcomm Snapdragon 845 SoC dhe 4GB RAM. Softueri duhet të bazohet në Android 9.0 Pie. Kamera kryseore do të jetë prej 12 Megapixel dhe për herë të parë 2 kamera selfie prej 8 Megapixel

Instagram Banner

Aktualisht Pixel 3 XL është tashmë në shitje në Hong Kong. Pikërisht në Hong Kong Google Pixel shitet me një çmim prej 15880 dollarë të Hong Kong "ose 1760 euro" , por çmimi zyrtar i Pixel 3 do të jetë 899 euro dhe 999 euro për versionin Pixel 3 XL.

Article Logic
Execution time: 0.0042579174041748